Setkání s mimozemšťany? Skončíme jako indiáni, tvrdí Hawking

Britský teoretický fyzik a nositel Nobelovy ceny Stephen Hawking řekl, že mimozemšťané mohou využívat přírodní zdroje naší planety, pokud se ukáže, že jsou na vyšším vývojovém stupni než lidé. Vyzval také k obezřetnosti v navazování kontaktů s mimozemskými civilizacemi, jelikož podle jeho slov by takové setkání nemuselo dobře skončit.

Světově uznávaný génius, který se ve vědecké sféře proslavil hlavně na poli fyziky, se nehledě na nemoc stále věnuje výzkumu a své teorie aktivně předkládá společnosti. Hawking opět potvrdil, že věří v existenci mimozemského života. Obyvatelé Země by se však podle něj neměli na takové setkání těšit a už vůbec ne se o ně snažit.

Pro fanoušky zelených človíčků to není dobrá zpráva. Vědec se tématu věnoval ve svém pořadu Oblíbená místa Stephena Hawkinga a uvedl, že kontakt s mimozemským životem, který by byl na vyšší úrovni než ten náš, by se podobal setkání indiánů s Kolumbem. “Jsem přesvědčen, že by takové setkání nedopadlo vůbec dobře,” uzavřel Hawking.

Hawking také vysvětlil, proč je přesvědčený, že existuje život i mimo naši planetu. “Vesmír skrývá přes sto miliard galaxií, každá z nich má miliony hvězd. Když se na to podíváme z čistě matematického hlediska, tak už jenom tato čísla nám dovolují věřit v to, že existují. Jiná věc je, jak by tento život vypadal. Mohly by to být třeba jen jednobuněčné organismy nebo možná i červi.”

Těmito slovy navázal na své reakce ohledně objevení planety Gliese 832c, která se nachází ve vzdálenosti 16 světelných let od Země.

zdroj: Týden