Galerie nejlepších snímků mise Cassini

Přesně před týdnem ukončila svou úspěšnou misi sonda Cassini, která byla navedena do atmosféry Saturnu, kde zanikla. Tím se uzavřela jedna velká, úžasná kapitola v dějinách průzkumu Sluneční soustavy a nás nenapadlo nic lepšího, než její misi zakončit článkem, který nebude popisovat veškeré úspěchy a objevy, ale prostě jen těmi nejlepšími snímky.

Rozhodli jsme se tedy pro vás vytvořit galerii sta těch nejlepších snímků, které sonda během své mise udělala. Samozřejmě si před tím, než se pokocháte tou krásou, řekneme pár zajímavostí.

Možná málokdo ví, že rozhodnutí NASA navést sondu do atmosféry Saturnu nebyla náhoda. Pokud by ji totiž nechali kroužit bez paliva dále, mohlo by se stát, že by za čas dopadla na nějaký měsíc a to nemohli dopustit z jednoho důvodu. Sonda by totiž takto mohla kontaminovat povrch měsíce nějakými pozemskými mikroby. Tím se vyhnuli  kontaminaci pro případný budoucí průzkum.

Dalších pár zajímavostí si řekneme v číslech. Cassini během celé mise nasbírala 635 GB dat, objevila 6 nových měsíců, procestovala vzdálenost 7,8 miliardy km, pořídila 453 048 fotek, dokončila 293 oběhů a prodělala 162 cílených průletů kolem Saturnových měsíců. A nyní už ke galerii. Máme tu pro vás nádherné video a pak našich 100 vybraných snímků. Přejeme příjemnou podívanou.

Galerie těch nejlepších snímků z mise Cassini

Saturn
Saturn
« 1 z 100 »

Zdroje:
Obrázky: nasa.gov

O Scimani 65 Článků
Zajímám se o astronomii a miluji sci-fi, Hvězdnou bránu, Hvězdné války a Mass Effect

Leave a Reply